Náš tým

Mgr. Chima Youssefová
ředitelka arabského institutu Arabesque

   

Narodila se roku 1975 v Sýrii. Vystudovala Vysokou školu v Damašku, kde získala titul z pedagogiky a islámského práva. Do ČR přišla v roce 2002 a začala se věnovat pedagogické činnosti např. na Diplomatické akademii, na Západočeské univerzitě v Plzni či na Státní jazykové škole v Praze. Roku 2004 stála u zrodu jazykové školy Arabesque, kde byla jednou z prvních vyučujících a nyní je její ředitelkou. Je rovněž spoluzakladatelkou občanského sdružení Tanween. Mezi její hlavní aktivity dnes patří výuka, přednášková činnost, překlady a projektové řízení. Věnuje se výuce moderní spisovné arabštiny, syrské hovorové arabštiny, konverzačním lekcím a vyučuje též v přípravě na státní jazykovou zkoušku z arabského jazyka. Spolupracuje s neziskovými organizacemi jako interkulturní mediátorka a komunitní tlumočnice. 

 

Mgr. Jiří Fleissig
lektor moderní spisovné arabštiny, tuniské hovorové arabštiny a francouzštiny

Jiří Fleissig je český arabista a zkušený lektor arabštiny. Je absolventem filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obory arabština a francouzština. Zabývá se výukou, s níž má bohaté zkušenosti, a přeložil některá kratší díla moderní arabské literatury. Kromě toho publikoval v časopisech příspěvky týkající se současné problematiky arabského světa a výuky orientálních jazyků v Česku. Je zakládajícím členem Opus arabicum sdružujícího zájemce o arabskou kulturu v ČR. V Arabesque vyučuje přípravu na státní jazykovou zkoušku z arabského jazyka úrovní C1 a B2.

 

Mgr. Katarína Maruškinová
koordinátorka marketingu a Letní jazykové školy ve Fesu

Katarína vystudovala Blízkovýchodní studia v Plzni, jakož i Anglistiku a Manažment cestovního ruchu. Absolvolala několikaměsíční studijní pobyty v Egyptě, Sýrii, Libanonu a Maroku. V rámci svého působení v cestovním ruchu navštívila taky Alžírsko a Jordánsko. V současné době žije v marockém městě Fes, kde vyučuje na soukromé vysoké škole. Katarína je projektovou manažerkou Letní jazykové školy ve Fesu a je taky zodpovědná za marketing a public relations školy. Pokud ji ale zbyde volný čas, věnuje se psaní na svůj portál o zemích Orientu

 

Bc. Gabriela Awadová
lektorka angličtiny pro arabské mluvčí, vyučující v arabské škole

Gabriela vystudovala Anglický jazyk a literaturu na univerzitě v Damašku. 4 roky vyučovala v mezinárodní škole v Sýrii angličtinu. Do České republiky přijela na začátku roku 2014 a začala pracovat v Arabesque jako lektorka anglického jazyka pro arabské mluvčí a učitelka v arabské škole. Kromě arabštiny a angličtiny mluví výborně česky. Má ráda turistiku, literaturu a práci s dětmi.

 

Amr Elbadawy
vyučující v arabské škole

Amr se narodil v květnu 1988 v Alexandrii (Egypt). Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Tantě a po absolvování pracoval jako účetní a později v hotelovém managementu. Mezi jeho koníčky od dětství patří sport: aktivně se věnuje wrestlingu, v němž zvítězil na Šampionátu Středomoří. V Arabesque pracuje od října 2013 jako lektor a učitel v Arabské škole.

 

Raja Haddad
vyučující v arabské škole

Narodil se v Damašku v roce 1986, kde také studoval na vysoké škole se specializací na management a informační systémy. Do České republiky  přišel v roce 2012 a pokračuje ve studiu na ČVUT v Praze. Má rád sport a hlavně basketbal, kterému se v Sýrii věnoval na profesionální úrovni. Do týmu v arabském institutu Arabesque se přidal na konci roku 2013 jako učitel v Arabské škole.

 

English
العربية
Česky
Arabesque facebok